Afyonkarahisar haberleriGündem

Ege Bölgesi’nde Afyonkarahisar’da görüldü: Büyük panik yaşandı!

Ege Bölgesi’nde Afyonkarahisar’da görüldü. Bir tarlada görülen dünyanın en zehirli örümceği paniğe neden oldu. Tarlasında en zehirli örümcek olan ‘argiope lobata’  gören vatandaş panik yaşadı. Vatandaş ‘Tarlaya girmeye korkar oldum” dedi.

BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Afyonkarahisar’da panik yaşandı. Emirdağ ilçesinde bir tarlada dünyanın en zehirli örümceklerinden biri olan ‘argiope lobata’ görüldü. Emirdağ ilçesinde yaşayan Bekir Sıttık Sağlam isimli vatandaş, mısır ve yonca ekili tarlasında gezerken ağ kurmuş bir örümcekle karşılaştı. Ardından örümceğin fotoğrafını çeken Sağlam, internetten yaptığı araştırmada büyük bir şok yaşadı.

Örümceğin argiope lobata türü yani dünyanın en zehirli örümceklerinden birisi olduğunu fark eden Sağlam sonrasında yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Yonca tarlasında gezerken bu örümcek ile karşılaştım ve ilk başta biraz irkildim. Daha sonra mısır tarlasında da aynı örümceği gördüm. Haberlerde de görmüştüm ve internetten araştırdığım zehirli olduğunu fark ettim. Şuanda da tarlaya girmeye korkar oldum” dedi.