Afyonkarahisar haberleriGündem

Ege Bölgesi’nde Afyonkarahisar’a sarı kodlu uyarı: Saat verildi! Çok kuvvetli olacak

Ege Bölgesi’nde Afyonkarahisar’a sarı kodlu uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda, Afyonkarahisar’da fırtına beklendiği belirtildi. Kuvvetli rüzgara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği bildirildi.

Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Afyonkarahisar’da bu geceden itibaren fırtına etkili olacak. Yarın akşam saatine kadar devam edecek olan fırtınaya karşı vatandaşların çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek bütün olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

SARI KODLU UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Afyonkarahisar için bu gece başlayacak ve yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenen ‘sarı’ kodlu uyarı yapıldı.

MGM’den yapılan açıklamada, vatandaşların dikkatli olmaları istenerek, “Güney ve güneybatı zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden saatteki hızı yaklaşık 70 kilometre hızla esen kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.