Gündem

Ege Bölgesi hava durumu! 12 Aralık İzmir, Muğla, Aydın, Manisa, Afyonkarahisar, Denizli, Kütahya, Uşak hava durumu nasıl olacak?

Meteorolojiden alınan verilere göre 12 Aralık Perşembe günü Ege Bölgesi parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar’ın kuzey çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde kuzey çevreleri karla karışık yağmurlu

DENİZLİ °C, 15°C
Parçalı çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

İZMİR °C, 16°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

MANİSA °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

AYDIN °C, 16°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

UŞAK °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

MUĞLA °C, 13°C
Sağanak yağış

KÜTAHYA °C, 9°C
Karla karışık yağmur

DENİZLERDE HAVA
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

YURT GENELİNDE HAVA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar’ın kuzeyi, Konya’nın güneyi ve Akdeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Isparta’nın güneyi ve Burdur’un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Trakya’da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın