Aydın HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriMuğla Haberleri

Ege Bölgesi dikkat: Yarın dışarı çıkmayın! İzmir, Aydın ve Muğla uyarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu açıklaması geldi. Ege Bölgesi’ne yarın için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Yağışların İzmir, Aydın ve Muğla’da kuvvetli olması bekleniyor. Söz konusu illerde yaşayan vatandaşlar şiddetli yağışla birlikte oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı.

İzmir, Aydın ve Muğla’ya yarın için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yağışların, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuvvetli, İzmir’in güney ve batı ilçeleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde ve Muğla çevrelerinde yerel bazda çok kuvvetli olacağı belirtildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarını kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle güney ve doğu yönlerden, Marmara ve Karadeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.