Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Ege Bölgesi dikkat: Önemli açıklama! İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Afyon…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Nisan hava durumu raporu yayımlandı. Ülke genelinde koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen hava durumu haberleri merak ediliyor.

Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi’nde İzmir , Manisa ve Afyonkarahisar’a sağanak yağıŞ uyarısı yapıldı. Öte yandan bölge genelinde dün gece başlayan toz taşınımının bu gece saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinde toz taşınımı beklendiğinden görüş azalması ve yağış alan yerlerde yağışın çamur içermesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI

Güney Ege’de (Çeşme – Bodrum arası) rüzgarın güney ve güneydoğudan 5 ila 7 bofor kuvvetinde fırtınamsı şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşında aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

MANİSA °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 24°C
Parçalı bulutlu

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, Trakya kesimi, Kuzey ve İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı ile Batı Karadeniz’de toz taşınımı bekleniyor.