Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

Ege Bölgesi dikkat: Meteoroloji’den flaş uyarı! İzmir’de bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Şubat hava durumu açıklaması yapıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ancak bölgede soğuk hava ve kar yağışı sonucunda meydana gelebilecek buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Bölgemiz genelinde hakim olan soğuk hava ve kar yağışlarının meydana getirebileceği buzlanma ve don olayı ile kara ve havayolu ulaşımında aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İZMİR’DE HAVA NASIL OLACAK?

Bir süredir sel, fırtına, dolu hortum gibi doğa olaylarıyla savaşan İzmir’de bugün hava kuzey ve batı kesimlerinde sağanak yağışlı geçecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bingöl çevreleri, İzmir’in kuzey ve batı kesimleri ve Şanlıurfa’nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Güneydoğu Anadolu ile Kuzey Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere sabah saatlerinde Hakkeri ve Şırnak’ın yükseklerinde, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara bölgesi ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya çevreleri kar yağışlı, İzmir’in kuzey ve batı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, -3°C
Çok bulutlu

DENİZLİ °C, 6°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri yağmurlu

MANİSA °C, 7°C
Parçalı bulutlu