Ege HaberleriGündem

Ege Bölgesi dikkat! Meteoroloji saat vererek uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2 Aralık hava durumu raporu yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi’nde Muğla’ya saat verilerek sağanak yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan bazı bölgelerin de karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi genelinin parçalı ve çok bulutlu, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yerel ve hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Muğla, Antalya, Kahramanmaraş, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun, Sivas, Ankara çevreleri, Samsun’un doğu ilçeleri ve Trabzon’un batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Tunceli ve Erzincan’ın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 15°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu