GündemMuğla Haberleri

Ege Bölgesi dikkat: Bu gece saatlerine kadar sürecek!

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Muğla’nın Bodrum ilçesine fırtına ve sağanak uyarında bulunuldu. Uyarının ardından Bodrum’da dalgaların boyu 3 metreyi aştı ve zor anlar yaşandı. Bodrum ve Datça arasındaki feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Olumsuz hava şartlarının bu gece yarısına kadar devam edeceği belirtildi.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü Bodrum için fırtına ve sağanak uyarısı yaptı. Sabah saatlerinde güney yönünden esen ve etkili olan rüzgarın saatteki hızı 70 kilometreyi buldu. Bitez Sahili’nde 15 metre uzunluğunda yelkenli bir tekne fırtınada sürüklenip, karaya oturdu.

Tekne sahibi koruma amaçlı teknesini ağaca sabitledi. Karaya vuran dalgaların boyu yer yer 3 metreyi aştı. Bodrum ve Datça arasındaki feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Kızılağaç mevkiinde yolun çökmesi sonucu bir servis minibüsü mahsur kaldı.

Fırtına yaşamı olumsuz etkilerken, ilçede yaşayanlar zor anlar yaşadı. Fırtınanın gecenin ilerleyen saatlerinde etkisini yitireceği belirtildi.