Sağlık

Efsane doktor Baran Şen İzmir Kent Hastanesi'nde!

Görev aldığı tüm hastanelerde yaptığı başarılı ameliyatlar, uyguladığı tedaviler ve hastalarına sempatik yaklaşımı nedeniyle hastalarının gözdesi olan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Baran Şen geçtiğimiz Cuma gününden itibaren sağlık hizmetini en üst düzeyde sunan İzmir Kent Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. 

Op. Dr. Baran Şen, 3 ay öncesine kadar hem hekim hem de başhekim yardımcısı olarak Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 3 yıl görev yapmış, bu süre zarfında da Çeşme’yi ortopedi alanında sağlıkta marka yapmıştı. Onun sayesinde Çeşme Devlet Hastanesi, adeta Ege Bölgesi’nde ortopedi ve travmatoloji DAL HASTANESİ (organ veya organ grubu hastalarının müşahede, muayene, teşhis, tedavi ve rehabilitasyonlarının yapıldığı sağlık kurumları) olarak anılmaya başlanmıştı. Dr. Şen’in Çeşme’de görev almaya başlaması ve başarılı ameliyat ve tedavilerinin kulaktan kulağa duyulmasıyla birlikte Çeşmeli ortopedi hastaları ameliyat olmak için İzmir’e gitmediği gibi, Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden, hatta yurt dışında yerleşik Türkler, şifa arayan hastalar ameliyat ve tedavi olmak için Çeşme’yi tercih etmeye başlamıştı. Dr. Şen, 3 yılda 654 ameliyat yapmış, hem hastalarının gözdesi hem de Çeşme’nin ortopedi alanında marka ve efsane ismi olmuştu.

ÇOK SEVİNDİLER

İzmir’in en tercih edilen hastanelerinden biri olan Kent Hastanesi, Çeşme’nin ünü Türkiye dışına taşan başarılı hekimi Dr. Şen ile kadrosunu daha da güçlendirdi. 

Özellikle diz ve kalça protezi cerrahisinde başarılı operasyonlara imza atan Op. Dr. Şen, üç ay önce Çeşme’den Denizli Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi’ne atanmıştı. Hem Çeşmeli hem de Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden tedavi ettiği hastaları çok sevdikleri doktorlarının bu beklenmedik ani tayinine çok üzülmüştü. Çok sevdikleri doktorlarının tekrar İzmir’de görev almaya başladığını duyan hastaları memnuniyetlerini ifade ettiler. 

Hastaları arasında SANAT VE SİYASET CAMİASININ TANINMIŞ SİMALAR DA VAR

1982 İzmir doğumlu olan Baran Şen’in tedavi ettiği hastalar arasında ünlü sanatçılar Emre Altuğ, Asuman Dabak, Aynur Aydan, Can Yaman ve Müge Akyamaç, eski bakanlardan Ali Nail Erdem, AK Parti İzmir Milletvekillerinden Necip Kalkan, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli ve Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, AK Parti eski İl Başkanı Bülent Delican ve ailesi, DYP İzmir eski Milletvekili Yıldırım Ulupınar, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Çeşme belediye eski başkanlarından Nuri Ertan ve Çeşme Belediye eski Başkan Yardımcısı Şakir Karadede de bulunuyor.

Bir cevap yazın