Kamu

e-Devlet üzerinden başvuru yapanların adresine teslim ediliyor!

Türkiye’de corona virüsü döneminde bulaş riskinin azaltılması için çeşitli tedbirler alındı. Bu nedenle 65 yaş üstü vatandaşlar için e-Devlet şifre bilgisi artık adrese teslim ediliyor. Vatandaşların “adrese teslim e-Devlet şifresi” hizmetinden nasıl yararlanacaklarına yönelik ise video hazırlandı.

Pandemi döneminde 65 yaş üstü vatandaşların e-Devlet şifresinin adrese teslimine karar verildi. Bu nedenle pek çok kişi şifresinin adrese teslimi için nasıl başvuruda bulunabileceğini merak ediyor. Konu ile ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç açıklamada bulundu.

Koç tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Sevgili büyüklerimiz “Adrese Teslim Şifre Başvurusu hizmetini daha detaylı anlatır mısınız? Nasıl kullanacağız?” diye sordular. Biz de onlar için detaylı bir kullanım videosu hazırladık. 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza
@ekapi üzerinden sunduğumuz hizmetin tüm detayları videomuzda.

Videoya ulaşmak için tıklayınız.

e-Devlet sistemi üzerinden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

Covid-19 tedbirleri kapsamında, 65 yaş üstü olup daha önce e-Devlet Şifresi almamış vatandaşlarımız bu hizmeti kullanarak beyan edecekleri adreslerine ücretsiz e-Devlet Kapısı Şifresi gönderimi talebinde bulunabilmekte, başvurularının durumlarını takip edebilmektedir.