Gündem

Düzce’de koronavirüsü şüphesi bulunan kızını hastaneden kaçırdı!

Düzce'de 5 yaşındaki kızını ateş ve boğaz ağrısı şikayeti üzerine hastaneye götüren baba, doktorlar tarafından koronavirüsü şüphesi üzerine başka hastaneye sevk edileceği sırada kızını kaçırdı. Hastane yetkililerinin durumu polise bildirmesi üzerine baba Ş.F. yakalandı. 5 yaşındaki kız ise Atatürk Devlet Hastanesi'nde gözetim altına alındı.

Almanya’dan 12 gün önce Düzce’nin Gölyaka ilçesine dönen ailenin 5 yaşındaki kızı, dün gece saatlerinde ateş ve boğaz ağrısı şikayeti nedeniyle Ş.F. isimli babası tarafından Gölyaka Entegre Hastanesi acil servisine götürüldü.

BABASI TARAFINDAN KAÇIRILDI
Burada yapılan ilk tetkiklerin ardından Ş.F.’nin, koronavirüs şüphesi ile gözetim altında tutulması için Atatürk Devlet Hastanesi’ne gönderilmesine karar verildi. Ancak bunu öğrenen Ü.F., kızını alarak hastaneden kaçırdı. Hastane yetkilileri polise haber verdi. Polis ekipleri, Ü.F. ve kızının içinde bulunduğu otomobili, Yığılca sapağı mevkisinde durdurdu. Ş.F., ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürülerek gözetim altına alındı. Emniyette ifadesinde bir anlık panikle böyle bir şey yaptığını söyleyen Ü.F., serbest bırakıldı.