Gündem

Dünyanın sonu ne zaman gelecek? NASA açıkladı!

Çin Wuhan’dan yayılan corona virüsüne karşı küresel mücadele devam ediyor. Salgın döneminde gerileyen küresel ısınma kısa süre sonra yeniden eski seviyesine ulaştı. Bu nedenle dünyanın geleceğinden endişe edilmeye devam ediliyor. Peki, dünyanın sonu ne zaman gelecek? NASA herkes tarafından merak edilen soruyu yanıtladı.

Son yıllarda dünyanın başına gelen doğal felaketler, herkesin endişelerinin artmasına neden oldu. Küresel ısınma, deprem gibi felaketler nedeniyle dünyanın sonunun ne zaman geleceği merak ediliyor. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi olarak görev yapan NASA dünyanın yok olacağı tarihi ve bu yok oluşun nasıl gerçekleşeceğini hesaplamaya çalışıyor.

Dünyanın sonu ne zaman gelecek?

Bilim insanları tarafından yapılan açıklamalara göre, güneşteki artan radyosyon zaman içinde dünyadaki oksijeni tüketerek dünyayı yaşanmaz hale getirecek. NASA bu konuda oluşturduğu modellemelerde dünyanın yok oluşu için tarihi günümüzden tam 1 milyar yıl sonrası olarak açıkladı. Yani 1,000,002,021 tarihinde dünyadaki oksijen seviyesi yaşanamaz düzeylerde olacak.

Son verilerde dünyanın artık 100 yıl öncesine göre 1.5 derece daha sıcak olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle yaşanacak felaketleri önlemek için küresel iklim krizleri konusunda çalışmalar başlatmak gerekiyor.