Yine Endonezya yine sel felaketi: 50 kişi yaşamını yitirdi

Endonezya'da sel felaketi can aldı. Papua eyaletinde gerçekleşen sel felaketi sonucu 50 kişi hayatını kaybetti. Yapılan açıklamada 59 kişinin de yaralandığı, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Detaylar haberimizde...

DÜNYA 17.03.2019, 08:20 17.03.2019, 08:53
Yine Endonezya yine sel felaketi: 50 kişi yaşamını yitirdi

Endonezya'da sel felaketi can aldı. Papua eyaletinde gerçekleşen sel felaketi sonucu 50 kişi hayatını kaybetti. Yapılan açıklamada 59 kişinin de yaralandığı, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, yaptığı açıklamada, eyaletin başkenti Jayapura'da dünden bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı selde 50 kişinin öldüğünü ifade etti.

Bölgedeki afette 21 kişinin yaralandığını bildiren Nugroho, bölgede tahliye ve arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Güney Sulawesi eyaletinde, ocak ayında şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarda 68 kişi hayatını kaybetti.

Muson yağmurlarının etkisinde olan ve tropikal iklimin yaşandığı Endonezya'da, yıl genelinde aşırı yağışlar nedeniyle sıklıkla su baskını ve toprak kayması meydana geliyor.

Yorumlar (0)