Venezuela'da darbe girişimi! Kalkışma bastırılmaya çalışılıyor

Flaş gelişme! Venezuela'da darbe girişimi yaşandı. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, muhalefetle ilişkili bir grup askerin darbe girişiminde bulunduğunu, kalkışmanın bastırılmaya çalışıldığı belirtildi.Detaylar haberimizde...

Venezuela'da darbe girişimi! Kalkışma bastırılmaya çalışılıyor

Venezuela hükümeti, muhalefetle bağlantılı bir grup askerin darbe girişimi başlattığını ve girişimin bastırılmaya çalışıldığını açıkladı.

MUHALİFLERLE ÇALIŞAN ASKERLERDEN DARBE GİRİŞİMİ

Venezuela İletişim, Kültür ve Turizmden Sorumlu Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Rodriguez, Twitter hesabında, "sağ görüşlü muhaliflerle çalışan vatan haini" askerlerin küçük bir darbe girişiminin bastırılmaya çalışıldığı paylaşımını yaptı.

HALKA DAVET! SOKAĞA ÇIKIN!

Venezuela'da kendini devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinde yayınladığı 3 dakikalık bir videoyla halka ve askerlere sokağa çıkma çağrısı yaptı.

Guaido, Caracas'taki La Carlota Hava Üssü yakınında etrafında bir grup askerle çektiği videoyu Twitter hesabından yayınladı.

Üç dakikalık videoda, bir zırhlı aracın önünde, bir grup askeri ve ev hapsindeki muhalif aktivist Leopoldo Lopez'i yanına alan Guaido, askerleri anayasayı korumak üzere sokağa çıkmaya davet etti.

Guaido, "Ülkeyi demokratik olarak yeniden ayağa kaldırmak için sizleri harakete geçmeye çağırıyorum. Artık zamanı geldi" dedi.

Başkent Caracas'ta bazı askeri birliklerin yolları kestiği, bazı yollarda da askeri araçların görüldüğü belirtildi.

YORUM EKLE