Ünlü Oyuncu Peter Fonda Hayatını Kaybetti!

Amerikalı ünlü oyuncu Peter Fonda'nın 79 yaşında hayatını kaybettiği öğrenildi. Peter Fonda'nın ailesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Fonda'nın akciğer kanserine bağlı solunum yetmezliğinden dolayı Los Angeles'ta bulunan evinde hayatını kaybettiği belirtildi. Peki Peter Fonda kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hangi filmlerde oynamıştır? İşte detaylar.

DÜNYA 17.08.2019, 10:03
Ünlü Oyuncu Peter Fonda Hayatını Kaybetti!

Amerikalı ünlü oyuncu Peter Fonda hayatını kaybetti. Fonda'nın ailesi, Fonda'nın 79 yaşında hayatını kaybetmesine neden olan durumu "akciğer kanserine bağlı solunum yetmezliği" olarak açıkladı.

Fonda, Los Angeles'ta bulunan evinde yaşama veda etti. Büyük kardeşi olan ünlü oyuncu Jane Fonda ise yaptığı açıklamasında;

"Çok üzgünüm. O benim iyi yürekli bebek kardeşimdi. Ailemizin konuşmacısıydı. Bu son günlerde onunla güzel zaman geçirdim." ifadelerini kullandı. Peki Peter Fonda kimdir, neden öldü?

PETER FONDA KİMDİR?

Peter Fonda, Hollywood duayeni bir ailenin üyesi olarak tanındı. Jane Fonda’nın erkek kardeşi olan Peter Fonda, ünlü yıldız Henry Fonda’nın oğludur ve oyuncu olan Bridget Fonda’nın da babasıdır.

AİLESİ ÖLÜMÜ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Peter Fonda'nın ailesinden yapılan açıklamada ise;

"Bu tatlı ve nazik adamın kaybının yasını yaşarken, aynı zamanda onun boyun eğmez ruhunu ve yaşam sevgisini herkesin kutlamasını diliyoruz.

Peter’in şerefine lütfen özgürlüğe bir kadeh kaldırın." ifadelerine yer verildi.

Peter Fonda, Dennis Hopper ve Jack Nicholson’ın ile başrolleri paylaştığı 1969 yapımı ‘Easy Rider’, ABD sinemasının en iyi filmleri arasına girmişti.

Fonda ise bu sayede En İyi Senaryo dalında Oscar adaylığı kazanmıştı.

DAHA ÇOK MOTOSİKLETÇİ KARİYERİ ÖN PLANDAYDI

Peter Fonda'nın filmlerde daha çok motosikletçi rolünü göstermiş ve bunu kariyeri boyunca birkaç defa tekrar etmişti.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’den Peter Bowes yaptığı açıklamasında ise;

"Büyük bir hit olan ilk karşı kültür filmi, Amerikan gençliğinin sinir uçlarına dokundu." dedi.

Yorumlar (0)
17°
açık