Trump : New York'ta bana kötü davranılıyor ,Florida'ya taşınıyorum

Aktif olarak twitter kullanan ABD Başkanı Trump son dönem yaptığı tutarsız ve iddialı açıklamalarıyla birçok kez gündeme gelmişti. Son açıklamasını yine kendi sosyal medya hesabından yapan Trump, New York'ta kendisine kötü davranıldığını iddia ederek Florida'ya taşınacağını bildirdi.

DÜNYA 01.11.2019, 12:30 01.11.2019, 12:52
Trump : New York'ta bana kötü davranılıyor ,Florida'ya taşınıyorum

Beyaz Saray'da bir 5 yıl daha kalmayı umduğunu belirten Trump, "Ancak ailem ve ben ikametgahımızı Florida'nın Palm Beach kenti yapacağız. New York'a ve halkına çok değer veriyorum, vereceğim de ancak her yıl şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi vermeme rağmen hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü davranılıyorum" açıklaması yaptı.

Trump, "Başkan olarak, New York'a ve New York'un muhteşem halkına yardım etmek için her zaman buradayız. Onların yeri kalbimde hep çok özel kalacak" ifadelerini kullandı.

Trump'ın ikametgah adresi hep doğduğu kent New York olmuştu. Amerikan New York Times gazetesi Trump çiftinin eylül ayının sonunda dilekçe vererek ikametgahlarını Florida'ya aldırdığını yazmıştı.

Yorumlar (0)