Snowden’dan uyarı: Facebook sizi izliyor

Kullandığımız sosyal medyalarda bizim özel bilgilerimize erişip bizi izleyebiliyorlar mı? İşte hayatımızın neredeyse her alanında olan facebbok, instagram ve twitter gibi sosyal medyalar hayatımızın ne kadarını ele geçirmiş. ABD'nin kamu aleyhine faaliyetlerini deşifre ederek dünyada büyük yankı uyandıran Edward Snowden, Facebook´un kullanıcılarını gizlice gözetlediğini iddia etti.

DÜNYA 02.08.2019, 13:59
Snowden’dan uyarı: Facebook sizi izliyor

FACEBOOK BİZİ İZLİYORMUŞ

Geçmişte ABD Ulusal Güvenlik Dairesi´nde (NSA) sistem analisti olarak çalışan Snowden, Facebook´un kullanıcılarını gizlice izlediğini iddia etti. 36 yaşındaki Snowden, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda bu gibi şirketlerin kullanıcılarına, gizli gözetimleri ile ilgili nasıl mücadele edileceğini de açıklayacağını yazdı.

Snowden, “Önümüzdeki haftalarda Facebook, Instagram ve Youtube´un sizi nasıl casus gibi izlediklerini ve sizin hakkınızda ne kadar bilgi sahibi olduklarını nasıl sınırlandıracağınızın yollarını açıklayacağım. Onları kullanıyorsanız, gözünüz açık olsun” ifadelerini kullandı.

2013 yılında ABD´nin kamu aleyhine faaliyetlerini deşifre ederek dünyada büyük yankı uyandıran Snowden, hiçbir şeyi tek başına yapmadığını, gazetecilerle birlikte çalışarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Snowden’in biyografisini yazdığı kitabının eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Yorumlar (0)