Skandal karar! Camiler kapatıldı imamlar sınır dışı edildi

Avusturya kültür bakanlığı, ülkede faaliyet gösteren Türk imamlarını sınır dışı edeceğini ve yedi camiyi kapatacağını açıkladı. Kararı destekleyen Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz, camilerde İslam yasasına uyulmadığını söyledi.

Skandal karar! Camiler kapatıldı imamlar sınır dışı edildi

KARAR.com'un haberine göre, Türk ve İslam karşıtı açıklamaları ve tavırlarıyla sıkça gündeme gelen Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz, sabah saatlerinde yapıtğı açıklamayla tartışma yarattı. Buna göre Avusturya hükümeti Avusturya'da bulunan toplam 7 camiyi kapattığı ve birçok Türk imamını sınır dışı edeceği açıklandı. Kurz'un da desteklediği bu uygulama, kültür bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. Konuyla ilgili de ayrıca bir açıklama yapan bakanlık, Avusturya'da faaliyet gösteren Türk imamlarının İslam yasalarına aykırı hareket ettikleri ve dini politikleştirdikleri gerekçeleriyle bu kararı aldıklarını söyledi.  

İMAMLARIN OTURMA İZNİ İPTAL EDİLEBİLİR

Hükümetten yapılan açıklamaya göre ayrıca Avusturya'da faaliyet gösteren birkaç imamın da mercek altına alındığı ve bunların da oturma izninin elinden alınabileceği dile getirildi.

YORUM EKLE