Sahnede bıçaklanan Polonya Belediye başkanı hayatını kaybetti!

Sahnede bıçaklanan Polonya Belediye başkanı hayatını kaybetti. Polonya'nın Gdansk şehrinin belediye başkanı Pawel Adamowicz kurtarılamadı.

Sahnede bıçaklanan Polonya Belediye başkanı hayatını kaybetti!

Sahnede bıçaklanan Polonya Belediye başkanı hayatını kaybetti. Polonya'nın Gdansk şehrinin belediye başkanı Pawel Adamowicz kurtarılamadı. Polonya'nın Gdansk kentinin Belediye Başkanı Pawel Adamowicz, bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

53 yaşındaki siyasetçi, dün akşam Polonya'nın en büyük bağış etkinliğinde verilen konser sırasında sahnede saldırıya uğramıştı.

PAWEL ADAMOWİCZ KURTARILAMADI

Ağır yaralanan Adamowicz, acil servis tarafından hayata döndürülmüş ve hastaneye kaldırılmıştı. Ancak doktorların tüm çabasına rağmen Polonyalı siyasetçi kurtarılamadı.

Bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren 27 yaşındaki erkek, sahnede fotoğraflanmıştı. Gözaltına alınan saldırganın geçmişte başka suçlar işlediği ortaya çıktı.

''ADAMOWİCZ ÖLDÜ''

Yerel medya, gazeteci kartıyla konsere giren saldırganın sahnede 'Adamowicz öldü' diye bağırdığını aktarıyor.

Varşova'daki BBC Muhabiri Adam Easton, Adamowicz'in çocuk hastaneleri için para toplanan konserde bıçaklanmasının ülkeyi şoke ettiğini bildirdi.

LİBERAL BİR İSİM OLARAK TANINIYOR

Adamowicz'in Baltık Denizi kıyısındaki Gdansk'ın belediye başkanlığını 20 yıldır yapan ve iyi tanınan bir siyasi olduğu belirtiliyor.

Belediye Başkanı, saldırıdan birkaç dakika önce, Instagram'da onlarca kişinin beyaz ışıklar tuttuğu bir fotoğraf paylaştı.

Polonya'da ana muhalefetteki Vatandaşlık Platformu'nun eski bir üyesi olan belediye başkanı, liberal bir isim olarak tanınıyor.

YORUM EKLE