Rusya'da yaşayan kadın bebeğini nasıl öldürüp gömdüğünü anlattı

Rusya'da bir yaşındaki bebeğini öldürerek gömen anneye, olay yerinde tatbikat yaptırıldı. Bebeğini, iple boğarak öldürdüğünü itiraf eden anne, Ona yemek alacak param yoktu. Artık bir daha hiç aç olmayacağını söyledim dedi.

DÜNYA 02.09.2019, 16:24
Rusya'da yaşayan kadın bebeğini nasıl öldürüp gömdüğünü anlattı

Rusya Federasyonu'na bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti'nde yaşayan 2 çocuk annesi Yuliya Habirova (28), bundan dört gün önce polisi arayarak bir yaşındaki erkek bebeğinin kaybolduğunu söyledi.

Hemen harekete geçen güvenlik güçleri, şüpheli buldukları anneyi sorguya çekti.Bunun üzerine Habirova, çocuğunu açlık çektiği için iple boğarak öldürdüğünü ve evinin bahçesine gömdüğünü itiraf etti.

Bunun üzerine Habirova, çocuğunu açlık çektiği için iple boğarak öldürdüğünü ve evinin bahçesine gömdüğünü itiraf etti.

YEMEK ALACAK PARAM YOKTU

Polis eşliğinde olay yerinde yapılan tatbikatta hıçkırıklara boğulan anne, "Bir daha hiç olmaması için, bir daha ağlamaması için yaptım. Ona yemek alacak param yoktu" dedi.
Rus medyası, kadının eşinin bir süre önce evi terk ettiğini, kadının oğlu ile yaşamakta olduğunu yazdı.

Rus basınına konuşan komşular, olay sırasında evde olan Habirovanın beş yaşındaki kızının, psikologlara yaşananları anlatırken, "Annem o gün içki içmişti, kardeşimse çok ağlıyordu, bir anda ağlaması kesildi" dediğini aktardı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği, gözaltına alınan annenin 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği açıklandı.

Yorumlar (0)
31°
açık