Rusya'da sinir krizi geçiren asker, 8 silah arkadaşını öldürdü!

Rusya'da bir asker, silah arkadaşlarının üzerine rastgele ateş açarak 8 silah arkadaşını öldürdü, 2 askerde yaralı. Olaya ilişkin Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada, askerin sinir krizi geçirmiş olma ihtimalini söyledi. Saldırıyı düzenleyen askerin gözaltına alındığı öğrenildi.

DÜNYA 25.10.2019, 16:44
Rusya'da sinir krizi geçiren asker, 8 silah arkadaşını öldürdü!

Rusya'nın Zabaykalsk bölgesinde bir askerin, 8 silah arkadaşını rastgele ateş açarak öldürdüğünü bildirildi. Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bir asker, Zabaykalsk bölgesinin Çita kentinde görev yaptığı askeri birliğindeki diğer askerlerin üzerine rastgele ateş etti.

GÖZALTINA ALINDI

Ateş açan askerin gözaltına  alındığını duyuran bakanlık, "Askerin eylemleri, askeri görevleriyle ilgisi olmayan kişisel koşulların sebebiyet verdiği bir sinir krizi sonucu gerçekleşmiş olabilir" açıklamasında bulundu.

Savunma Bakan Yardımcısı Andrey Kartapolov'un başkanlığında bir heyetin, olayın arka planını araştırmak üzere askeri üsse doğru yola çıktığı kaydedildi. Rus ordusu içinde işkenceye varan askeri eğitim faliyetleri, özellikle 1990'lı yıllarda büyük bir sorun olarak ortaya çıkmış ve askerlerin cinnet geçirmesinden kaynaklanan olaylar sıklıkla yaşanmıştı. Son yıllarda ise Rus ordusu içinde, bu konuda iyileşme kaydedilmişti. 

Yorumlar (0)