14 Haziran 2016 Salı 10:21
Paris'te dehşet! Emniyet müdürü ve eşi öldürüldü

Saldırı anında sivil olan emniyet müdürü, saat 20:30 civarlarında işinden çıkarak evine geldiği sırada bıçaklı bir kişinin saldırısına uğradı ve aldığı bıçak darbeleri ile olay yerinde hayatını kaybetti.

Daha sonra 42 yaşındaki emniyet müdürünün evine giren ve kurbanın eşi ile çocuğunu rehin alan bıçaklı saldırgan, olay yerine gönderilen RAID (özel yetiştirilmiş elit polis kuvvetleri) tarafından gece yarısı vurularak öldürüldü.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜN EŞİNİN DE CESEDİ BULUNDU

Yerel saat ile 21:30’da olay yerine gelen RAID gece yarısına kadar saldırgan ile konuşarak teslim olmasını sağlamaya çalıştı. Saldırgan ile yapılan konuşmalar bir fayda vermeyince eve girilerek saldırgan etkisiz hale getirildi. Evde aynı zamanda emniyet müdürünün eşinin de cansız bedeni bulunurken, yara almamış olan üç yaşındaki bir erkek çocuğu da sağlık birimleri tarafından kurtarıldı.

Olaydan sonra bir açıklama yapan Versailles Cumhuriyet Başsavcısı Vincent Lesclous, saldırganın bu fiili neden işlediğinin henüz belli olmadığını söyledi.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, "terör eylemi" olarak tanımladığı saldırıyı IŞİD üstlendi. IŞİD'e yakınlığıyla bilinen Emek haber ajansı, saldırıyı bir IŞİD militanın düzenlediğini duyurdu.

POLİS TARAFINDAN İZLENİYORDU

Reuters'ın haberine göre, polis ve adli kaynaklar, saldırganın 2013 yılında radikan dinci militanların Pakistan'a gitmelerine yardımcı olduğu gerekçesiyle üç yıllık hapis cezası almasının ardından güvenlik ve terörle mücadele kapsamında izlenen 25 yaşındaki bir erkek olduğunu belirtti.