Kenya'da büyük patlama! Saldırı altındalar

Afrika ülkesi Kenya'nın başkenti Nairobi'de patlama ve silah sesleri duyuldu. Otelde meydana gelen patlama bir otel çalışanı saldırı altında olduklarını söyledi.

DÜNYA 15.01.2019, 18:02
Kenya'da büyük patlama! Saldırı altındalar

Afrika ülkesi Kenya'nın başkenti Nairobi'de patlama ve silah sesleri duyuldu. Patlama ve silah seslerinin lüks bir otelden geldiği bildirildi. Ulusal medyada yer alan haberlere göre, başkentin Westland bölgesinde  meydana gelen patlamanın ardından çatışma çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otelde park halinde olan  araçlardan bazılarının yandığı görülüyor. Çatışmanın devam ettiği ve polisin olay yerini güvenlik kordonuna  aldığı kaydedilirken, olayın terör saldırısı ya da soygun olabileceği tahmin  ediliyor. İki kez patlama olduğunu belirten Reuters'a konuşan bir otel çalışanı, saldırı altında olduklarını söyledi.

TERÖR SALDIRISI DENDİ

AP, bölgede bulunanların olayı “terör saldırısı” olarak adlandırdığını  duyurdu.

Eş Şebab terör örgütü, saldırıyı üstlendi. Reuters'a konuşan Eş Şebab Askeri SözcüsüAbdülaziz Ebu Musab, saldırganların eylemlerine devam ettiğini vurguladı.

Özellikle Somali'de etkili olan terör örgütü, 2013 yılında Westgate alışveriş merkezine saldırmış, dört gün süren katliamda 72 insan hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)
17°
açık