banner123

İtalya'da büyük patlama! Ölü ve yaralılar var...

İtalya'da büyük patlama! Ölü ve yaralılar var... Bologna kentinde bulunan havalimanına yakın noktada patlama meydana geldi. Patlamaya otoyolda yaşanan bir kazada patlayan tankerin yol açtığı belirtiliyor.

DÜNYA 06.08.2018, 17:10
İtalya'da büyük patlama! Ölü ve yaralılar var...

İtalya'nın kuzeyindeki Bologna kentinde bir otoyolda  yaşanan kaza sonucu büyük bir patlama oldu. 

Bologna polisinin sosyal medyadaki Twitter hesabı üzerinden olaya  ilişkin yapılan açıklamada, "Otoyolda meydana gelen bir kaza sebebiyle, Via Marco  Emilio Lepido'da bir patlama oldu ve yangın çıktı. Hem otoyol hem de Borgo  Panigale bölgesi trafiğe kapatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Kaza ve patlamadan etkilenenleri kurtarmak için gerekli çalışmaların  yürütüldüğü belirtilen açıklamada, Borgo Panigale bölgesinden uzak durulması  uyarısında bulunuldu.

 Açıklamada, bölgenin hem araç hem de yaya geçişine kapatıldığı  vurgulandı.Daha sonra yapılan bir diğer açıklamada da Via Marco Emilio Lepido'ya  bağlanan Viale Togliatti ve Viale De Gasperi'nin iki yönlü olarak trafiğe  açıldığı ancak acil durumda  kullanılması gerektiği bildirildi.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre kaza, yanıcı madde taşıyan bir  kamyonla birkaçarabanın kaza yapmasıyla meydana geldi.

Kazanın olduğu yere yakın bir araba satış bayisindeki araçların alev  almasının ardından patlamalar yaşandı. Olayda yaralananların olabileceği aktarıldı.

Yorumlar (0)