İspanya'da polis karakoluna bıçaklı saldırı!

İspanya'da polis karakoluna bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. İspanya'nın Katalonya bölgesinde polis karakoluna bıçakla saldırmaya çalışan bir kişi vuruldu. Olay terör saldırısı olarak soruşturuluyor.

DÜNYA 20.08.2018, 16:32
İspanya'da polis karakoluna bıçaklı saldırı!

Katalonya polis teşkilatı Mossos tarafından Twitter'dan yapılan  açıklamada, "Bir kişi, polise saldırma amacıyla Cornella polis karakoluna girdi.  Saldırgan vuruldu. Olay saat 06.00'dan hemen önce gerçekleşti." ifadeleri  kullanıldı.

Polis yetkilisi Rafael Comes, düzenlediği basın toplantısında,  öldürüldüğünü belirttiği saldırgan ile geçen sene Barselona ve Cambrils terör  saldırılarını yapan hücre arasında bir bağ bulunmadığını söyledi.

"Çok ciddi" diye nitelediği olayı "terör saldırısı" olarak  soruşturduklarını açıklayan Comes, saldırganın "açık bir öldürme amacıyla"  hareket ettiğini ve polislerin de can güvenliklerini korumak için silaha  başvurduğunu belirtti.

Saldırganın cesedi karakoldan çıkarılarak cenaze evi aracına konurken,  polis de saldırganın olay yerinin yakınında bulunan evinde arama yaptı.

İspanya basını, saldırganın 29 yaşında ve Cezayir asıllı olduğunu,  üzerinde İspanyakimlik belgesi bulunduğunu yazdı.

Mossos, diğer karakolları benzer saldırılara karşı dikkatli olmaları  konusunda uyardı.

Geçen sene 17 ve 18 Ağustos'ta Barselona ve Cambrils'i hedef alan  terör saldırılarında 16 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)