IŞİD'in son bayrağı indi

Tel Abyad tamamen YPG ve Burkan El Fırat güçlerinin eline geçti. Sınırın Suriye'deki tarafında bulunan siloya YPG'nin kadın örgütlenmesi YPJ'nin büyük bir bayrağı asıldı. Bazı noktalarda Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı var.

IŞİD'in son bayrağı indi

Tel Abyad'da dün akşamdan itibaren elektrikler gitti. YPG'liler kentin ortasındaki IŞİD bayrağını indirildi. İndirilen bayrağın yerine YPG bayrağı asılacağı bilgisi verildi. Şehrin dış kesimlerine doğru bir operasyon gerçekleştiriliyor.

Öte yandan IŞİD'in kenti savunmaması dikkat çekti. YPG ve Burkan El Fırat Tel Abyad'a girerken çatışma yaşanmadı. IŞİD'in 2 gün önce kenti büyük oranda boşalttığı belirtiliyor. Kalanlar ise Rakka'ya doğru kaçtı.

YPG'nin bundan sonra IŞİD'in yönetim merkezi Rakka'ya ilerleyeceği ancak bunun zaman alacağı belirtiliyor.

TELABYAD MERKEZİNE YPG BAYRAĞI ASILDI
Dün sınır kapısını ÖSO güçleri ile birlikte ele geçiren ve sabah saatlerinde Telabyad ilçe merkezindeki direkte bulunan IŞİD bayrağını indiren YPG güçleri, aynı direğe bir süre sonra kendi bayraklarını çekti. Türkiye tarafından da görülen YPG bayrağının direkte göndere çekilmesini sınır hattında görevli askerler ile meraklılar da yakından takip etti.
KOLORDU KOMUTANI İNCELEME YAPTI
Diyarbakır 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, son günlerde muhalif grupların hareketliliğinin ve yoğun insan göçünün yaşandığı Suriye sınırında incelemelerde bulundu.

Sınır birliklerinden gelişmelere ilişkin bilgi alan ve önlemleri denetleyen Korgeneral Yılmaz, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat ve diğer ilgililerle de son durumu görüştü.

Kaynak: Milliyet / DHA

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 12:24
YORUM EKLE