İngiltere'de Üniversite Öğrencisi Genç Kız Uçaktan Atladı

İngiltere uçaktan atlayan kızı konuşuyor. En saygın üniversitelerden biri olan Cambridge Üniversitesi'nde okuyan Alana Cutland, uçak havada seyrederken uçağın kapısını açıp atladı.

DÜNYA 01.08.2019, 10:39
İngiltere'de Üniversite Öğrencisi Genç Kız Uçaktan Atladı

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre; 19 yaşındaki İngiliz, doğa bilimleri eğitimi kapsamında araştırma yapmak üzere gittiği Madagascar’dan dönerken Cessna C168 tipi uçaktan atladı.25 Temmuz’da yaşanan ve yeni ortaya çıkan trajik olay, uçağın Madagascar’ın kuzeyindeki Analalava bölgesinden havalanmasından 15 dakika sonra yaşandı.Uçakta bulunan Britanyalı turist Ruth Johnson’ın, Alana Cutland’ı 1100 metre yükseklikten atlamadan önce tutmaya çalıştığı öğrenildi.

Pilotun da Cutland’ı ayağından yakaladığı ve düşmemesi için uçağa sürekli bir taraftan diğer tarafa manevra yaptırdığı belirtildi.Tüm bu sürecin beş dakika kadar sürdüğü ve Cutland’ın sonunda uçaktan atladığı açıklandı.The Sun gazetesine konuşan Cutland’ın arkadaşlarından biri, “Havadan deniz yatağını araştırmak üzere bir uçağa bineceğinden haberdardık” dedi.Cambridge Üniversitesi’nden yapılan açıklamada da, genç üniversite öğrencisinin ölümünden büyük üzüntü duyulduğu belirtildi. Biyoloji ikinci sınıf öğrencisi Alana Cutland’ın özel bir staj programında olduğu da öğrenildi.Yetkililer genç kızın cesedine ulaşmak için büyük bir çalışma yürütüyor. Olayı soruşturan polis memurları, Johnson ve pilotun ifadelerine dayanarak uçakta yaşananları canlandırdı.

Yorumlar (0)
31°
açık