İngiltere'de polis bir kamyonda 39 ceset buldu

İngiltere'nin Essex bölgesinde bir kamyonda 39 ceset bulundu. İngiliz polisi Kuzey İrlandalı 25 yaşındaki erkek kamyon şoförünü cinayet şüphesiyle gözaltına aldı. Bulgaristan'dan İngiltere'ye gittiği iddia edilen kamyondaki cesetlerin sığınmacı olduğu tahmin ediliyor.

DÜNYA 23.10.2019, 15:17
İngiltere'de polis bir kamyonda 39 ceset buldu

İngiltere'nin Essex bölgesindeki Grays kasabasında Waterland Endüstri alanında bir kamyonla ilgili gece 01.40'ta ihbar yapıldı. Güvenlik görevlilerinin ihbr üzerine bölgeye gitmesi sonrasında kamyonda 39 ceset bulundu. Cesetlerden 38'inin yetişkin, 1 cesedin ise çocuk olduğu belirtildi. 

İngiliz polis, kamyonun Kuzey İrlandalı 25 yaşındaki erkek sürücüsünün gözaltına alındığını bildirdi. Kamyonun Bulgaristan'dan geldiği ve Britanya Adası'na Galler'deki Holyhead Limanı'ndan cumartesi günü giriş yaptığı biliniyor. 

Aralarında 10 yaşlarında bir çocuğun da bulunduğu kurbanların kimliklerinin tespitine yönelik çalışma başlatıldı, ancak çalışmaların vakit alacağına dikkat çekiliyor. 

Derin bir üzüntü yaşadığını ve olayı trajik olarak nitelendiren İngiltere Başkanı Boris Johnson, "Bu trajedi karşısında dehşete düştüm" dedi. 

Olayın insan kaçakçılığıyla bağlantılı olup olmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan düzenli bilgi aldığını vurgulayan Johnson, olayın aydınlatılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Johnson, olaya neden olan insan kaçakçılarının yakalanarak kanun karşısına çıkarılması gerektiğini söyleyerek, "Bu ticaretin sürdüğünü biliyoruz. Bu suça karışan herkesin adaletin karşısına çıkarılması şart" ifadelerinde bulundu. 

Yorumlar (0)