İç çamaşırı modelinden Rusya Devlet Başkanı Putin'e şok suçlama!

İç çamaşırı modelinden Rusya Devlet Başkanı Putin'e şok suçlama... Rus iç çamaşırı modeli Anna Shapiro, sarsıcı bir olayla dünya basınının manşetlerinde yer aldıktan sonra, daha çarpıcı bir iddiayla gündeme oturdu.

DÜNYA 19.09.2018, 12:41
İç çamaşırı modelinden Rusya Devlet Başkanı Putin'e şok suçlama!

İç çamaşırı modelinden Rusya Devlet Başkanı Putin'e şok suçlama... Rus iç çamaşırı modeli Anna Shapiro, sarsıcı bir olayla dünya basınının manşetlerinde yer aldıktan sonra, daha çarpıcı bir iddiayla gündeme oturdu.

30 yaşındaki manken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ekibinin kendisini zehirlemeye çalıştığını öne sürdü. Pazar günü kocası Alex King’le yemeğe çıkan kadın, başına geleceklerden habersizdi.

Rus ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia Skripal’in 4 Mart'ta zehirlendiği Salisbury'de, bir anda benzer olaylar yaşanmaya başladı. 42 yaşındaki eşi 15 dakika boyunca tuvaletten dönmeyince, Rus model tuvalete gitti.

Alex King ağzında köpüklerle baygın bir halde yatıyordu. Güzel manken, eşinin ardından kendisinin de bayıldığını söyledi.

''STRİKNİN SALDIRISI''

Çift, bir garsonla birlikte hastaneye kaldırıldı.Anna Shapiro Pazartesi taburcu edilerek polis gözetimine alındı.Eşi Alex ise bilincini kazandı ve hâlâ tedavi görüyor.

Rus zehri korkusunun yaşandığı Salisbury’deki restoran karantinaya alındı. Güvenlik güçleri, “striknin saldırısı” ihtimali üzerinde duruyor.

Shapiro, “Ben pizza söyledim, Alex de deniz levreği, sebze ve patates yedi. Ayrıca şarap içtik” dedi. 2008’de Londra’ya taşınan manken, Rus istihbarat servislerinin kendisini ajan olarak gördüğüne inandığını söyledi. Kendisinin zehirlenmesiyle ilgili olarak kamuoyu önünde Putin’i suçlayan Shapiro, bu açıklamalarının ardından, telefondan ölüm tehditleri aldığını öne sürdü.

Yorumlar (0)
23°
açık