Hindistan'da öğrencilere tepki çeken uygulama!

Hindistan'da bir lisede, öğrenciler sınavda kopya çekmesinler diye başlarına koli geçirildi. Kısa sürede yayınlan görüntüler büyük tepki çekti. Gelen tepkilerin üzerine okul yönetimi özür diledi. Okul idaresi yaptığı açıklamada "Başka yerlerde yapıldığını duyduktan sonra deneme için biz de yaptık" dedi.

DÜNYA 21.10.2019, 15:05
Hindistan'da öğrencilere tepki çeken uygulama!

Hindistan'da bir lisede öğrencilerin kopya çekmelerini önlemek için başlarına koli geçirildi. Kimya sınavında kopya çekmelerini önlemek için öğrencilerin başına geçirilen koli görüntüleri kısa sürede yayıldı. Yayılan görüntülerin tepki çekmesi üzerine okul yönetimi özür diledi.

Hindistan'da Bhagat Pre-University College'da kimya sınavında kopya çekmelerini önlemek için öğrencilerin başına koli geçirildi.

DENEMEK İÇİN YAPTIK

Ancak görüntülerin kısa sürede yayıldı ve büyük tepki çekti. Okulun idari sorumlularından M.B. Satish, BBC'ye açıklamasında kendi geliştirdiği sıra dışı kopya önleme yöntemi için "Başka yerlerde yapıldığını duyduktan sonra deneme için biz de yaptık" dedi.

Satish, öğrencilerin bir tarafı açık kolileri başlarına kendi rızalarıyla geçirdiğini öne sürerek "Hiçbir zorlama yoktu. Zaten görebileceğiniz gibi bazı öğrenciler takmıyor bile" dedi. 

"UYGULAMA İNSANLIK DIŞI''

Hindistan medyasında yer alan haberlere göre, eyalet yetkilileri fotoğrafların sosyal medyaya düşmesinden sonra sınav sürerken okula giderek duruma müdahale etti.

Eyaletin Orta Eğitim Dairesi Müdür Yardımcısı S.C. Peerjade, uygulamayı "insanlık dışı" diye niteledi.

Gelişmelerin ardından okul yönetimi özür diledi. 

Yorumlar (0)