Hindistan'da diri diri gömülmüş kız bebek mezardan sağ çıkarıldı

Hidistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde, diri diri gömülmüş bir kız bebek mezardan sağ bir şekilde çıkarıldı. Ölen kızını gömmek için toprağı kazan baba, tesadüfen diri diri 90 santimetre derinliğine gömülü bebeği kurtardı. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu söylendi.

DÜNYA 14.10.2019, 14:17 14.10.2019, 14:29
Hindistan'da diri diri gömülmüş kız bebek mezardan sağ çıkarıldı

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde bir mezarlıkta, diri diri gömülmüş kız bebek sağ olarak çıktı. Ölen kızını gömmek için toprağı kazan baba, diri diri gömülmüş bir kız bebeği mezardan sağ çıkardı.

Hindustan Times'ın haberine göre, emniyet yetkilisi Abhinandan Singh, basına yaptığı açıklamada, erken doğum sonrası hayatını kaybeden kızını gömmek için toprağı kazan bir adamın tesadüfen, toprak kabın içinde yerin yaklaşık 90 santimetre derinliğine gömülmüş yeni doğan bir kız bulduğunu belirtti.

Singh, çukuru kazdığı esnada küreği toprak kaba vuran adamın, çıkardığı kabın içinde canlı bulduğu bebeği kurtardığını ve pamukla süt verdiğini ifade etti.

'EBEVEYNLERİN RIZASIYLA GERÇEKLEŞMİŞ OLABİLİR'

Hastanede tedavi altına alınan bebeğin "hayatının kurtarıldığını" söyleyen Singh, bebeği diri diri kimin gömdüğünü ortaya çıkarmak için soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Bebeğin ebeveynlerini bulmaya çalıştıklarını aktaran Singh, bu olayın, onların rızasıyla gerçekleşmiş olduğundan şüphelendiklerini söyledi.

Bebeğin sağlık durumunun iyiye doğru gittiği bilgisi paylaşıldı.

Yorumlar (0)