Charlie Hebdo Hz. Muhammed tasvirli kapakla basılıyor!

Charlie Hebdo dergisi yayınladığı Hz. Muhammed karikatürü yüzünden silahlı saldırıya uğramış, 12 kişi kişi hayatını kaybetmişti. Dergi radikal bir karar aldı ve baskın sonrası çıkacak olan ilk sayının kapağına Hz. Muhammed'i yerleştirdi.

DÜNYA 13.01.2015, 12:36 14.01.2015, 16:10
Charlie Hebdo Hz. Muhammed tasvirli kapakla basılıyor!
Charlie Hebdo dergisi, katliamın ardından ilk sayısını hazırladı. Geçen hafta meydana gelen 12 kişinin öldüğü saldırının ardından derginin ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed yer aldı.

Kapakta, gözü yaşlı Hz. Muhammed büyük harflerle ‘Ben Charlie'yim’ yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle ‘her şey affedildi’ yazıyor.

"TAHMİN EDEMEZDİK"
Dergi yazarlarından gelen açıklamada, Charlie Hebdo'nun tüm inançları eleştirmeye devam edeceği belirtilerek, "Bir mizah dergisi, dinleri eleştirmeden olabilir mi? Ama ölüm tehdidi almadığımız bir gün olmadı. Ancak kimse editoryal toplantı sırasında ekibimizin kalaşnikofla taranacağını tahmin edemezdi" dendi.

3 MİLYON ADET BASILDI
Charlie Hebdo çalışanları, derginin son sayısını Fransız liberasyon gazetesinin ofisinde hazırladı. Bugün piyasaya çıkacak olan son sayıysa 3 milyon adet basıldı.

Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz hafta çarşamba günü düzenlenen saldırıda 12 kişi ölmüştü. Hayatını kaybeden derginin 5 karikatüristi arasında, yazı işleri müdürü Stéphane Charbonnier de vardı.


"ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORDUK AMA..."
Dergi yazarlarından gelen açıklamada, Charlie Hebdo'nun tüm inançları eleştirmeye devam edeceğini belirtilerek, "Bir mizah dergisi, dinleri eleştirmeden olabilir mi? Ama ölüm tehdidi almadığımız bir gün olmadı. Ancak kimse editoryal toplantı sırasında ekibimizin kalaşnikofla taranacağını tahmin edemezdi" dendi. 
Yorumlar (0)
23°
açık