Bütün dünyanın beklediği haber geldi! Çocuklar kurtarıldı!

Bütün dünyanın beklediği haber geldi. Çocuklar kurtarıldı. Tayland'da bir mağarada mahsur kalan 13 kişinin tamamı sağ olarak kurtarıldı. Önce 12 çocuk kurtarılırken en son antrenör de sağlıklı bir şekilde mağaradan çıkartıldı.

DÜNYA 10.07.2018, 16:03
Bütün dünyanın beklediği haber geldi! Çocuklar kurtarıldı!

Tayland'ın kuzeyindeki Chang Rai yakınlarındaki yoğun yağışlardan dolayı sığındıkları bir mağarada mahsur kalan 12 çocuk ile antrenörlerinden oluşan futbol takımını kurtarmak için sürdürülen çalışmalarda, çocukların tamamı 17 gün sonra mağaradan çıkartıldı.

Tham Luang isimli mağarada iki hafta boyunca mahsur kalan futbol takımını dışarı çıkarmak için yürütülen operasyonu, çeşitli ülkelerden katılan dalgıçlar ve Tayland Özel Kuvvetleri mensubu komandolar yürütüyordu Bugün operasyonun 3'üncü gününe girilirken mağarada yürütülen temkinli çalışmalar meyvelerini verdi.

Mağarada bulunan 12 çocuğun hepsi dalgıçlar eşliğinde çıkartıldı. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu ilk açıklamalara göre belirtilirken, çocukların tedbiren hastanede müşahade altında tutulduğu açıklandı.

Yorumlar (0)