ABD Yaptırımı için Türkiye ve Brunson açıklaması - Haberi

ABD Yaptırımı için Türkiye ve Brunson açıklaması

Son dakika haberi. ABD'den Türkiye ve Brunson açıklaması... ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Türkiye ile müzakere süreci devam ediyor" dedi.

ABD Yaptırımı için Türkiye ve Brunson açıklaması

ABD'den son dakika Türkiye ve Brunson açıklaması geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Türkiye ile müzakere süreci devam ediyor" dedi. 

Basın toplantısı düzenleyen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'ye yönelik yaptırım kararlarının diyalogla çözümü konusunda heyetler arası görüşme ile ilgili olarak, "Türkiye ile müzakere süreci devam ediyor." açıklamasında bulundu.

ABD, terör örgütleri FETÖ ve PKK ile ilişkilerinden dolayı tutuklanan ve geçtiğimiz günlerde tutukluluğu ev hapsine çevrilen sözde rahip Andrew Brunson'ın "ivedilikle" serbest bırakılmasını talep etmiş, bu bağlamda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün ABD'deki (olası) varlıklarını dondurduğunu açıklamıştı.

ABD'nin yaptırım kararı üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Singapur'da bir araya gelerek krizin "diyalogla çözülmesi" konusunda hemfikir kalmıştı.

Konuyla ilgili olarak ABD'ye gönderilen ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın başkanlık ettiği heyet burada bir dizi görüşme gerçekleştirerek Türkiye'ye dönmüştü.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 23:15
YORUM EKLE
banner486
HABERLER
Firma Rehberi Tüm Firmalar
Z-Klinik İşitme Cihazları
Z-Klinik İşitme Cihazları

EĞİTİM ve ÖĞRETİM

İzmir-Çiğli

Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı
Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı

BİLGİSAYAR - TEKNOLOJİ

İzmir-Bornova

İzmir Ev Taşımacılık
İzmir Ev Taşımacılık

Bilişim

İzmir-Karşıyaka