ABD Başkanı Trump'tan Türkiye'ye mesaj! 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyorum'

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'nin başkenti Londra'da başlayacak NATO zirvesi öncesi Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile görüşme gerçekleştirdi. Trump görüşmede Türkiye'nin desteğini öven açıklamalarda bulundu. Ayrıca 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyorum.' diye belirtti.

DÜNYA 03.12.2019, 13:27 03.12.2019, 14:26
ABD Başkanı Trump'tan Türkiye'ye mesaj! 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyorum'

ABD Başkanı Donald Trump'tan, Türkiye açıklaması... Trump, Türkiye'yi sevdiğini dile getirerek "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyorum" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'nin başkenti Londra'da başlayacak NATO zirvesi öncesi Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Trump, görüşme sırasında BD-Türkiye ilişkilerine değindi. Türkiye'yi sevdiğini dile getiren Trump, "Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) ile iyi anlaşıyorum" dedi. Türkiye'nin Türkiye'nin kendilerine desteğini öven Trump, "Türkiye iyi bir NATO müttefiği" dedi.

TRUMP'TAN ERDOĞAN'A MESAJ

ABD Başkanı Donald Trump, "Türkiye ile ilişkilerimiz iyi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşebilirim. Yeterince uzun süre sınırlarında kaldık, artık sınırlarından çekildik. İyi iş çıkarıyorlar. Türkiye'ye seviyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyoruz" dedi.

'DAHA İYİSİNİ YAPAMAZDI'

Türkiye'nin DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi'nin yakalanması operasyonunda çok yardımcı olduğunu anlatan, Trump "Daha iyisini yapamazdı, daha fazla destek veremezdi" ifadesini kullandı.

Trump, basın mensuplarının "NATO üyesi olarak kalmalı mı?" sorusuna ise bunun üyeler arasında tartışılacak bir konu olduğu yanıtını verdi.

Yorumlar (0)