3 yaşındaki oğlunu arı soktu sandı... Vücudu morarmaya başlayınca hayatının şokunu yaşadı

3 yaşındaki Kristoffer bir sıkıntısı olduğunu anlatmak için ağlamaya başlayınca annesi Elisabeth Nordgarden ciddi bir şey olmadığını düşünerek durumu fazla ciddiye almadı.

3 yaşındaki oğlunu arı soktu sandı... Vücudu morarmaya başlayınca hayatının şokunu yaşadı

Elisabeth, NRK’ye “Çocuklarımla beraber annemleri ziyarete gitmiştik. Kristoffer ağlayarak bana koştu. Başta arı soktuğunu veya ayağını bir yere vurduğunu düşündüm” dedi. Elisabeth Nordgarden oğlunun başına geleni öğrenince şoke olacaktı. Çocuk ağladıktan 15 dakika sonra vücudu morardı ve şişlikler oluştu.

Elisabeth Nordgarden oğlunun başına geleni öğrenince şoke olacaktı. Çocuk ağladıktan 15 dakika sonra vücudu morardı ve şişlikler oluştu. Elisabeth, “Ambulans ve helikopter hemen geldi. Engerek yılanı tarafından ısırıldığını ve acilen hastaneye götürülmesi gerektiğini söylediler” dedi. Kristoffer’a hemen panzehir verildi. İyileşme belirtileri göstermeye başladı. Sonra yine durumu kötüleşmeye başladı.

Bağırsaklarında iç kanama gerçekleştiği ortaya çıktı. Doktorlar, Kristoffer’ın normali 11 olması gereken kan değerinin 5’e düştüğünü gördüler. Çocuk kısa sürede kilo verdi. 20 kilodan 15 kiloya düştü.

Anne durumun ciddiyetini öğrenince daha da endişelenmeye başladı. Her insan vücudu engerek yılanı ısırığına farklı tepki verebildiğinden çocuğun yaşayıp yaşamayacağı belirsizdi. Acil servis doktoru Harry Achterberg, engerek yılanı tarafından ısırıldıktan sonra acilen hastaneye gitmeniz gerektiğini söylüyor.

Hastanede 1.5 hafta kaldıktan sonra kendine gelen Kristoffer taburcu edildi. Anne Elisabeth bundan sonra çocuklarıyla ormanlık alana giderken daha dikkatli olacağını söylüyor.

“Artık engerek yılanlarının ne kadar tehlikeli olabileceklerini biliyorum. Çocuklarımla ormanlık alanda gezintiye çıkarken kesinlikle bot ve uzun eşofman giydireceğim” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabahat Can
sabahat Can - 10 ay Önce

Yılan isirmissa mutlaka hemen kana karismasini önlemek için herhangi bir bez ile sikica bağlanır veyilanin ısırdığı yer çok küçük kesilip ağız ile emilip tukurulurse kurtulur.

yalan yanlış bilgi
yalan yanlış bilgi @sabahat Can - 10 ay Önce

yılan zehri emilemez emilse bile ağızdaki en ufak bir açıktan ve yahut dilimizdeki gözeneklerden tekrar size bulaşır aptal saptal filmlerde gördüğünüz şeyleri ciddiye almayın lütfen.