Gündem

Dünya Sağlık Örgütü’nden koronavirüs ile ilgili sevindirici açıklama!

Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs ile ilgili sevindirici açıklama geldi. Açıklamaya göre, koronavirüse karşı geliştirilen aşının ilk testlerine başlandı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’den koronavirüse ilişkin sevindirici açıklama geldi. Açıklamaya göre, koronavirüs (Kovid-19) salgını için geliştirilen aşının ilk testleri başladı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle şu ana kadar 8 bin 279 kişi hayatını kaybetti. Ölümcül virüs tüm dünyada büyük panik yaratırken, Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) sevindiren bir açıklama geldi. DSÖ, koronavirüse karşı geliştirilen aşının ilk testlerinin başladığını duyurdu.

AŞININ İLK TESTLERİNE BAŞLANDI

DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüse karşı aşının ilk testlerine başlandığını belirtti. Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, hayal edilemeyecek bir başarıya imza atılarak virüsün genetik dizisinin çıkarılmasından sadece 2 ay sonra Covid-19’a karşı aşının ilk testlerine başlandığını duyurdu.

“HAYAL EDİLEMEYECEK BİR BAŞARI”

Ghebreyesus, “Aşının ilk testleri, virüsün genetik dizisi çıkarıldıktan sadece 60 gün sonra aşının ilk testlerine başlandı. Bu hayal edilemeyecek bir başarı. Dünyanın dört bir yanındaki araştırmacılara, deneysel ilaçları sistematik olarak değerlendirmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Kapalı