Gündem

Dünya katliam gibi maçı konuşuyor! Futbol sahası savaş meydanına döndü: 174 kişi öldü

Endonezya’da gerçekleşen bir lig müsabakasında çıkan arbedeye polis göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etti. Gazın ardından meydana gelen izdihamda 174 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Endonezya’nın Doğu Java eyaletinin Malang şehrindeki Kanjuruhan Stadyumu’nda Persebaya Surabaya takımının Arema Malang’ı 3-2 yendiği lig maçının ardından iki rakibin taraftarları arasında çok sayıda kavga çıktı.

174 Kişi Hayatını Kaybetti

Yüzlerce taraftar, arbedeye müdahale eden polisin kullandığı biber gazından korunmak için çıkış kapısına koştu. Yaşanan büyük kaosta nefessiz kalarak boğulanlar ve ezilenler oldu. Stadyumda çıkan olaylarda 174 kişi hayatını kaybetti.

Sıkılan Gaz Taraftarları Paniğe Sevk Etti

Doğu Java Polis Şefi Nico Afinta, yaptığı açıklamada, gece geç saatlerde maçın sona ermesinden hemen sonra taraftar grupları arasında çıkan kavgaların çevik kuvvet polisinin göz yaşartıcı gaz kullanmasına neden olduğunu ve sıkılan gazın taraftarları paniğe sevk ettiğini söyledi.

 180 Yaralı Arasında Durumu Ağır Olanlar Var

Afinta, 300’den fazla kişinin tedavi için bölgedeki hastanelere götürüldüğünü, ancak birçoğunun yolda ve tedavi sırasında öldüğünü kaydetti. Yaklaşık 180 yaralı arasında durumu ağır olanların bulunduğunu anlatan Afinta, ölü sayısının artabileceğini ifade etti.