Gündem

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor! Kuzey Kore lideri Kim Jong Un tabutta!

Sağlık durumuyla son günlerde gündemden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un tabuttaki görüntüsü basına sızdı. Kim'in, önce 12 Nisan'da kalp ameliyatı olurken öldüğü iddia edilmişti. Sonrasında ise Japonya basını Kuzey Kore liderinin bitkisel hayatta olduğunu yazmıştı.

Son günlerde sağlık durumuyla gündemden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un basına sızan tabuttaki görüntüsüyle yer yerinden oynadı. Kim Jong-un’un cam bir tabutun içerisinde cansız bedeninin olduğu görülen fotoğraf sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bu kez sağlık durumuyla günlerdir gündemde. Japonya basını, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un “bitkisel hayatta olduğunu” iddia etti. Kuzey Kore devlet radyosu ise, Kim’in çalışmalarına aktif şekilde devam ettiğini duyurdu. ABD’nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham da ‘Ölmemiş veya iş göremez hale gelmemişse buna şoke olurum’ dedi. Ancak basına sızan son fotoğrafla yer yerinden oynadı.

Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken birden bire Kuzey Kore lideri Kim Jong-un birinci gündem maddesi haline geldi. Kuzey Kore lideri hakkında neredeyse bir haftadır çeşitli spekülasyonlar yapılıyordu. Kim’in, önce 12 Nisan’da kalp ameliyatı olurken öldüğü iddia edilmişti. Ardından Japonya basını Kuzey Kore liderinin bitkisel hayatta olduğunu yazmıştı.

SOSYAL MEDYADA BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI

Şimdi de Kim Jong-un’un cansız bedenini cam bir tabutun içerisinde gösteren fotoğraf, tüm dünyada infial yarattı. Kuzey Kore lideri hakkında devam eden sayısız söylentinin ortasına düşen bu fotoğraf, viral oldu ve sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

Kim’in babasının cenaze töreninden ve 2011 yılına ait olduğu düşünülen ve photoshop ile yapıldığı iddia edilen görüntü, Kim’in başını bir yastık üzerinde olduğu ve kırmızı bir battaniyenin altında olduğunu gösteriyor.

ABD ve Çin, Kuzey Kore liderinin geçirdiği kalp ameliyatını takiben bitkisel hayatta, ağır hasta hatta ölü olduğu iddialarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığını bulmaya çalışıyor.