Gündem

DSÖ’den kritik koronavirüs açıklaması! 

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs ile ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Salgın başladığından bu yana 18 Haziran'da en yüksek vaka sayısını aldıklarını belirten Ghebreyesus "Dünya yeni ve tehlikeli aşamada" ifadelerini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

AMERİKA KITASINDA GÖRÜLDÜĞÜNÜ BELİRTTİ

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs salgını başladığından bu yana 18 Haziran’da 150 bin vaka ile günlük yeni vaka sayısında zirveye ulaşıldığını açıkladı. Bu vakaların yarıya yakınının Amerika kıtasında görüldüğünü belirtti.

WHO Başkanı, Orta Doğu ve Güney Asya ülkelerindeki vaka artışına da dikkat çekti.

“DÜNYA YENİ VE TEHLİKELİ AŞAMADA”

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus örgütün Cenevre’deki merkezinde Cuma günü yaptığı basın toplantısında “Dünya yeni ve tehlikeli aşamada” ifadelerini kullandı. “Virüs ve salgın hala hızla yayılıyor” diyen Ghebreyesus, ülkeleri, sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırırken acele etmemeleri konusunda uyardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu