Gündem

DSÖ’den korkutan açıklama! Endişelendiren ikinci dalga uyarısı

Alınan son dakika bilgisine göre Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhonam Ghebreyesus, koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus'dan endişelendiren ikinci dalga uyarısı "En kötüsü henüz gelmedi. Bunu söylediğim için üzgünüm ama bu tür ortam ve koşullarda en kötüsünün gelmesinden endişeliyiz" ifadelerini kullandı.

İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2. Dalga uyarısında bulunan Ghebreyesus, endişelendiren uyarılarda bulundu.

“EN KÖTÜSÜ HENÜZ GELMEDİ”

Dr. Tedros açıklamasında, “En kötüsü henüz gelmedi. Bunu söylediğim için üzgünüm ama bu tür ortam ve koşullarda en kötüsünün gelmesinden endişeliyiz” dedi.

BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Tedros, bugünkü basın açıklamasının devamında, “Bazı ülkeler, ekonomilerini açınca ve sosyal yaşama dönünce artışla karşı karşıya kaldı. İnsanların büyük kısmı virüse karşı savunmasız kalıyor” ifadesini kullandı.

“10 MİLYON SINIRINI AŞTI”

Worldometers’in verilerine göre, dünya genelinde vaka sayısı 10 milyon sınırını aştı. Ülkelerden gelen korona verilerinin yer aldığı siteye göre, salgın nedeniyle dünya genelinde 505 bin 788 kişi öldü, 5 milyon 591 bin 890 kişi iyileşti.Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, bugüne kadar 200’den fazla ülkeye yayıldı. Salgının başlangıcından bu yana enfekte olan kişi sayısı 10 milyon kritik sınırını aşarken, halen 4 milyondan fazla virüsü taşıyan aktif hasta bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler