Gündem

DSÖ’den ‘grip aşısı olun’ çağrısı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyaya 'girip aşısı olun' çağrısında bulundu. DSÖ, sonbaharda koronavirüsle aynı belirtilere sahip olan grip hastalığındaki artışın önüne geçmek için grip aşısı olma çağrısı yaptı. 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyaya ‘girip aşısı olun’ çağrısında bulundu. DSÖ, koronavirüsle hemen hemen aynı belirtilere sahip olan grip hastalığındaki artışın önüne geçmek için grip aşısı olma çağrısı yaptı. Böylelikle koronavirüs şüphesiyle hastanelere başvuran grip hastalarının önüne geçilebilecek.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) baş danışmanlarından Bruce Aylward, sonbaharda yeni tip koronavirüsle hemen hemen aynı semptomlara sahip olan grip hastalığının önüne geçilmesi için dünyaya geniş kapsamlı bir aşılama çağrısı yaptı.

HASTANELERDE OLUŞACAK DOLULUĞUN ÖNÜNE GEÇMEK

NTV’de yer alan habere göre, bu şekilde “yüksek ateş”, “öksürük” ve “yorgunluk” gibi ortak belirtilere sahip olan iki hastalığın birbirinden ayırt edilerek hastanelerde oluşacak doluluğun önüne geçilmesi hedefleniyor.

BAĞIŞIKLIK YÜZDE 10’DAN AZ

Öte yandan, DSÖ’den bulaşıcı hastalık uzmanı Maria Van Kerkhove daha önce yaptığı açıklamada koronavirüse karşı bağışıklığın toplumun yüzde 10’undan daha azında oluştuğunu söylemişti.