Gündem

Dr. Mehmet Öz’den flaş açıklama! ‘Corona virüsü boğacağız’

Dr. Mehmet Öz ile fenomen kasap Nusret Gökçe sosyal medya hesaplarından canlı yayın gerçekleştirdi. Dr. Öz, açıklamalarında 'koronavirüsü boğacağız' ifadelerini kullandı.

Dr. Mehmet Öz ile fenomen kasap Nusret Gökçe İnstagram hesaplarından canlı yayın gerçekleştirdi. Dr. Öz, Gökçe’nin sorularını yanıtladı. Öz, açıklamalarında ‘koronavirüsü boğacağız’ ifadelerini kullandı.

Öz, Gökçe’nin “Koronavirüs ile mücadele ederken nelere dikkat edelim?” sorusuna “Endişeli ol ama asla panik olma. Tedbirli ol, aileni koru, akıllı hareket et, sosyal mesafeni koru ve kendini birkaç hafta izole et. Kontrol senin elinde. Tüm dünya hekimleri yoğun çalışıyor, biz bu virüsü boğacağız. Altı ay sonra geri döndüğünde ise etkisi çok azalacak çünkü hem ilacımız hem aşımız olacak. Virüsü daha iyi tanımış olacağız” yanıtını verdi.

‘SABUN ÇOK DAHA KUVVETLİ’

Yeterli uyku, spor, sağlıklı beslenme ve el hijyeni konularına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Öz, “Antibakteriyel sıvılara karşı sabun, çok daha kuvvetli ve ekonomik. En yakın arkadaşınız olsun. Biz de burada sabuna geçiş yaptık” ifadesini kullandı.

‘TEMBELLEŞMEYE FIRSAT VERMEYİN’

Öz, Gökçe’nin “Evde kalan insanların iştahındaki artış için önerileriniz nedir?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Yoğun temponuzdaki gibi davranın. İş başı yapacak gibi bakımlı olmak, moralinizi yüksek tutacak. Tembelleşmeye fırsat vermeyin. Uyku, en önemlisi. Yedi saat uyumak bağışıklığın en temel ihtiyacı. D vitaminini de sakin yerlerde 15 dakika güneşte kalarak kazanabiliriz.”