Ekonomi

Dolar yükseldi mi? Son dakika canlı dolar ve euro kuru fiyatları! Döviz kurunda son durum

Canlı dolar ve euro kuru fiyatları.. Dün itibariyle dalgalı seyrini sürdüren dolar ve euro kurunda yükseliş sürüyor mu? İşte tüm detaylar

DOLAR KURUNU ETKİLEYEN KONULAR

BDDK ve TCMB’den önceki gün gelen adımlar ekonomi yönetiminin aldığı kararlara yönelik piyasalarda soru işaretleri yaratırken, S-400 konusunun baskı yaratmaya devam ettiği TL’de dün dolar karşısında değer kaybı ve negatif ayrışma gözlendi.

ABD ile ilişkiler, devam eden seçim süreci, TCMB’nin rezervleri ve ekonomi yönetiminin attığı adımlar kaynaklı yurtiçinde devam eden risklerin yanı sıra ABD-Çin ticaret savaşları nedeniyle dolarda küresel güçlü seyir de piyasada baskı yaratıyor.

Yurtiçinde birkaç gündür TL açısından olumsuz haber akışına rağmen dolar/TL’nin dar bantta hareket ettiğini söyleyen bir bankacı, “Dün ise TL’ye özgü bir negatif hareket görüyoruz. Yurt dışında şu an için çok olumsuz bir hava yok. Ancak önceki gün TCMB’nin repo ihalesi açması ve S-400 ile ilgili haber akışı TL’de görünümü tekrar bozdu. Kurun 6.10’un üzerinde ne kadar kalıcı olacağı önemli. Bu hafta tekrar 6.12-6.13 seviyelerine hareket görürsek, TL için pozitif olmayacaktır.” dedi.

DOLAR KURU SON DURUM

Dolar, 23 Mayıs 2019 sabahında bankalararası piyasada 6,1316 lira alış fiyatı, 6,1377 lira satış fiyatıyla işlem görüyor. 

EURO KURU SON DURUM

Euro ise 6,8406 lira alış fiyatı, 6,8485 lira satış fiyatı seviyesinde yer alıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı