Ekonomi

Dolar yükseldi mi? Canlı dolar ve euro kuru fiyatları! Bankalar arası döviz kurunda son durum

14 Haziran 2019 canlı dolar kuru fiyatları… Dolar ve euronun TL bandı karşısındaki değeri hangi yönde değişti? İşte detaylar…

Dolar/TL’de dalgalı seyir sürüyor

DDOLAR KURU SON DURUM

Bankalararası piyasada dün 5,9030 seviyelerini test eden dolar haftanın son gnüne 5,88 TL’den başladı. Şu sıralar 5.92 seviyelerine kadar yükseldi

EURO KURU SON DURUM

Euro/TL ise 6,68 TL’de yer alıyor.

TÜRKİYE – ABD İLİŞKİLERİ VE KUR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

ABD ile ilişkiler piyasalar tarafından yakından takip ediliyor.  Dün Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Savunma Bakanlığının Milli Savunma Bakanlığına yazdığı mektup çerçevesinde devam eden tartışmalar olduğuna işaret ederek “Bölgesel ve küresel belirsizlik, kaos ve gerilim ortamında bu ortamı teşvik eden siyasi yaklaşımlar karşısında Türkiye, barışın, istikrarın, huzurun ve karşılıklı saygının merkezde olduğu bir dış politikayı izlemektedir. Biz adımlarımızı atarken her şeyin iç içe geçtiği, bütün dinamiklerin birbirini etkiler hale geldiği bir dünyada ulusal çıkarlarımızı esas alan bir dış politika izliyoruz.” açıklmasında bulundu.

FED FAİZ İNDİRİMİ

Dolar/TL, Fed’den faiz indirim beklentilerinin gelişmekte olan ülke piyasalarına yönelik risk iştahını artırmasıyla ay başından bu yana 6’lı seviyelerden yönünü aşağı çevirmişti.

Analistler, teknik açıdan dolar/TL’de 5,7550’nin destek, 5,8510’un direnç konumunda olduğunu belirtti.

Piyasalar bugün Merkez Bankası tarafından açıklanacaj haziran ayına ilişkin beklenti anketini,  TÜİK tarafından açıklanacak mayıs ayı tarım ürünleri üretici fiyatları ile nisan ayı dış ticaret endekslerini takip edecek. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı