Ekonomi

Dolar Fiyatları Yükselişe Geçti ! İşte Güncel Dolar ve Euro Fiyatları

Yatırımcılar ve birikim yapan vatandaşlar tarafından dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor. Dün 6,86 seviyesinde bulunan dolar kuru bugün yeniden yükselişe geçti. Peki 9 Temmuz dolar ve euro fiyatları ne kadar?

Corona virüsü salgını global piyasaları döviz kurlarını etkiledi ve ekonomistlerden sokaktaki vatandaşa hemen herkes dolar kurunu takip ediyor. Dolara yatırım yapmış olan ve yatırım yapacak olan vatandaşlar tarafından dolar kurundaki hareketlilik yakından takip ediliyor. 8 Temmuz 2020 tarihinde 6,86 lira seviyesinde bulunan dolar kuru bu sabah yükselişe geçti. Peki 9 Temmuz dolar ve euro fiyatları ne kadar?

DOLAR VE EURO NE KADAR?

Son dönemdeki hareketleri ile dikkat çeken doların ne kadar olacağı, hangi seviyelere çıkacağı merak konusu oldu. Dolar kuru dün Türkiye piyasalarında 6,86 seviyesinde güne başladı ve kapanış saatinde 6,88 seviyesinde bulundu.

Bugün ise yani 9 Temmuz’da saat 07:00 itibari ile dolar kuru 6,8900 TL’den işlem görüyor. Euro/TL ise 7,7850 TL’de yer alıyor.

CORONA VİRÜSÜ ETKİSİ

Doların yükselmesinde ve düşmesinde pek çok olay etkili oluyor. Bu bağlamda global etkisi olarak corona virüsü salgını gösterilebilir.

İlgili Makaleler