Gündem

Dokuz Eylül Üniversitesinden Azerbaycan’a destek!

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ saldırılarına karşı saldırıyla yanıt veren Azerbaycan’a destek devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi, Alsancak’taki rektörlük binasına Azerbaycan bayrağı ve 'İki Devlet Tek Millet' sloganı yansıtıldı.

Azerbaycan’a Türkiye’den destek devam ediyor. Ermenistan’n Dağlık Karabağ’ı silahla işgal etmeye çalışması sonrası Azerbaycan’la saldırmasına bir destek de Dokuz Eylül Üniversitesinden geldi. Rektörlük binasına Azerbaycan bayrağı ve ‘İki Devlet Tek Millet’ sloganı yansıtıldı.

İzmir’in simgelerinden olan Tarihi Saat Kulesi ve Hükümet Konağı binasından sonra bugün de Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü binasına da Azerbaycan bayrağının renkleri ve ‘İki Devlet Tek Millet’ yazısı yansıtıldı.

“AZERBAYCAN’IN HAKLI MÜDAFAASININ YANINDAYIZ”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Azerbaycan’ın yanında olduklarını belirtti. Hotar açıklamasında, “Ermenistan hükümetinin uluslararası hukuku hiçe sayarak Karadağ’daki sivil yerleşimleri hedef alan saldırıları karşısında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı müdafaasının yanındayız. Üniversitem Dokuz Eylül Üniversitesi olarak soydaşlarımızla gönlümüz bir. Tek millet, iki devletiz” dedi.