GündemKütahya Haberleri

Doğalgaz Kart kullananlar dikkat! Bir ay sonra gelen zamlar otomatik olarak yansıtılıyor

Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, milyonlarca Doğalgaz Kart kullananları ilgilendiren flaş açıklamalarda bulundu. Kasap, şirketlerin, bir ay sonra gelecek olan doğalgaz zamlarını otomotikman doğalgaz kartlara yüklediklerini belirtti.

Doğalgaz kartlara getirilen zamlara ilişkin açıklamalarda bulunan Ali Kasap, şu çok çarpıcı açıklamalarda bulundu;

Kütahya’da faaliyet gösteren doğal gaz dağıtım şirketi, maalesef büyük bir soyguna yol açmak zorunda kalıyor. Sebebi de şu: Enerji Bakanlığının, EPDK’nin çıkarmış olduğu -2018 yılında çıkan- bir yönetmelik gereği sizin önceden peşin olarak ödediğiniz ve yüklediğiniz doğal gaza bir hafta, iki hafta, bir ay sonra gelen zamlar otomatik olarak yansıtılıyor; faturalı olanlardan farklı. Bunu “adil fatura” diye çıkarmışlar Enerji Bakanlığı, EPDK ama burada çok ciddi bir adaletsizlik, çok ciddi bir rant var, trilyonlarca TL’lik bir rant var.

Ayrıca, bu şirket, kiosk kurma, ücretsiz hat yükleme gibi yükümlülüklerini de yerine getirmiyor. Yetkilileri ve Enerji Bakanlığını buradan tekrar uyarıyorum: Bu soyguna “Dur!” deyin. Bu soyguna “Dur!” deyin. Bu soyguna “Dur!” deyin.