Gündem

Doğada Çöp Toplamak, Hayvanları beslemek ve Her DaimYüzünü Güneşe Dönmek: Çift Geziyor

Elazığlı olan Burak (29) ile Lüleburgazlı Buse (26) İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da çalışan ve eğitim alan çift düğünlerini covid-19 nedeniyle ertelemiş ve 2021 için farklı bir düğün hayal etmişler. Sıradan ve klasikleşmiş düğünlerin aksine kendilerinden izler taşıyan, özgürlük ve doğa odaklı kamplı bir düğün hayali kuran çiftsevdikleriyle birlikte olacakları 2021 yılını bekliyor. Pek çok alanda lisansları bulunan ve hayatın tadını gezerek, okuyarak ve dokunarak yaşayan çiftin hayalleri ve ilgi alanları da rotaları kadar geniş… Dünya turu için sponsor arayışları olduğunu dile getiren çift Ciftgeziyor hesaplarında gezip gördükleri yerleri paylaşıyor.

“Doğadan insanların bıraktıkları kötü izleri siliyor ve hayvanları besliyoruz”

Günümüzde pek çok insan kamp yapmak ya da gezmek için doğaya gidiyor. Ancak bunları yaparken arkalarında bir hayli iz bırakıyorlar! Buse ve Burak doğada yalnızca ayak izlerinin kalması gerektiğini savunuyor ve gittikleri yerlerde çöp toplama etkinlikleri düzenliyor. Sosyal medya hesaplarından bu etkinlikleri takipçileri ile paylaşıp onları da çöp toplamaya davet ediyor ve doğaya katkı sunuyorlar!

“Sahipsiz Sokak Hayvanlarını Beslemek Hepimizin Görevi”

Özellikle sıcak yaz aylarında sokak hayvanları için su içmek çok önemli. Bizler evlerimizin önlerine bir kap su ve bir kap mama koymayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Ancak insanlardan uzak bakir alanlarda bu hayvanların olduğunu da unutmamak gerek. Burak ve Buse bu alanlarda sokak hayvanlarını besleme etkinlikleri yapıyor. “Sahipsiz hayvanları beslemek hepimizin görevi” diyen çift, gittikleri her yerde besleme yapıyor ve buranın hayvanlarının biraz daha huzurlu olmasına yardımcı oluyor.

“Başka doğa yok”

Yaşam felsefelerini ayçiçeğinden alan çift yüzlerini daima güneşe döndüklerini söylüyor. “Yaşayacak başka bir doğamız yok” diyen Buse ve Burak, nikâh törenlerinde misafirlerine fidan dağıtmış ve klasikleşmiş nikâh şekerleri yerine doğaya katkı sunan bir hediye düşünmüş. Böylece doğamıza da katkı sunulacağını düşünen çift herkesten aynı şekilde duyarlı olmasını istiyor.

“İşlerimizi Online Ortamda Yürütüp Dünya Turuna Çıkmak İstiyoruz”

Burak ve Buse işlerini online olarak sürdürüyor ve bu nedenle zamanlarının büyük çoğunluğunu doğada geçiriyorlar. Yaşantılarında özgür olmayı hedeflediklerini dile getiren çiftin gelecek planları da işlerini online ortamda sürdürmek ve dünya turuna çıkmak. “Dünya turu için sponsor arayışımız devam ediyor” diyen çiftin meslekleri de günümüzde bir hayli değerli.

Dünyayı gezmeyi hedefleyen ve dünya turu için sponsor aradıklarını dile getiren Buse ve Burak E-Ticaret Uzmanı. Aynı zamanda Sosyal Medya Uzmanlığı da yapıyorlar. Yazılım Mühendisliği de okuyarak işleri ile ilgili pek çok alanda kendilerini geliştiriyor. Kendileriyle birlikte bu işi yapan kişileri de geliştirmeyi hedef edinen çiftimizden Burak, Ticaret Odaları ve İhracatçılar Birliği gibi yerlerde E-Ticaret eğitimleri veriyor. Çiftin hedefi ise işlerini tamamen online ortamlar üzerinden icra ederek dünyayı gezmek.

“ Turistler Sayfamızı Takip Ederek Ülkemize Geliyor”

Dünya turları için sponsor arayışında olan Burak ve Buse, Instagram hesaplarında (Instagram.com/Ciftgeziyor) gezip gördükleri yerleri paylaşarak insanlara keşfedilmemiş yerleri sunuyor ve kamp ve doğa ile ilgili detaylı bilgiler veriyor. Öyle ki gittikleri her şehirde takipçilerinin onları misafir ettiklerini söyleyen çift  “Takipçilerimiz ile güzel ilişkiler kuruyoruz. Gittiğimiz hemen her yerde takipçilerimiz var. Burada bizi misafir ediyorlar. Kimi zaman bizleri gezdiriyor ya da yöresel gıdalardan ikram ediyorlar. Biz de bu kültür alışverişine destek oluyoruz” sözleriyle takipçi kitleleriyle kurdukları ilişkiye dikkat çekiyor.

Buse ve Burak’ın Instagram hesaplarını takip edenler yalnızca Türkiye’de de değil. Çiftin hesaplarını pek çok yabancı da takip ediyor. Burada gördükleri yerleri merak ederek turist olarak ülkemize geliyorlar.

Siz de Çift Geziyor hesabını https://www.instagram.com/Ciftgeziyor/hesaplarından takip ederek gezip gördükleri yerleri görebilir ve etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz.