Kültür Sanat

Dizi severler çok üzülecek: 3 dizi birden ekranlara veda ediyor!

Dizi kulislerinden dizi severleri üzecek haberler peş peşe geldi. Son gelen bilgilere göre 3 dizi birden ekranlara veda edecek. Peki, gelecek sezonda seyirci karşısına çıkamayacak olan diziler hangileri? İşte cevabı

Yaz sezonunun gelmesi ile beraber pek çok dizi sezon finaline hazırlanıyor. Öte yandan 3 dizi gelecek sezonda izleyicilerin karşısına çıkamayacak. Peki, ekranlara veda edecek olan diziler hangileridir?

Kuzey Yıldızı İlk Aşk

Show TV ekranlarında yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk 15 Mayıs Cumartesi günü yayınlanacak olan son bölümüyle final yapacak.

Son bölüm özeti

Güney bebek, farkında olmasa da büyük bir tehlike atlatmıştır. Bu olay, başta Kuzey’in kızları olmak üzere herkese büyük bir ders olmuştur. Kuzey, biricik oğlunu gözünün önünden ayırmamaya karar verir. Ama Kuzey’in bu çabası, onun tüm çocuklarını koruyabileceği anlamına gelmemektedir. Kuzey, oğlunun, kızlarının ve biricik aşkının mutluluğu için elinden gelenin fazlasını yapar. Ama herkesi aynı anda mutlu edebilmesi ve sakınabilmesi mümkün değildir. Bunu herkes yaşayarak görecektir.

Baraj

Baraj dizisi de ekranlara veda etmeye hazırlanan diziler arasında. Başarılı bir çıkış yapan dizinin bu başarısını sürdürmeyerek final kararı aldığı öğrenildi.

Son bölüm özeti

Zahra’nın Tarık’ı ifşa etmesi, Nehir ve Nazım’ın gerçekleri görmesini sağlamıştır fakat Tarık ve Bahar’ın planı Zahra’nın kısa sürede suçlamasını geri almasına ve Nehir’le Nazım’ın elinde delil kalmamasına sebep olur. Nehir ve Nazım tüm gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırken Halit’in de olanları öğrenmesi gözünü kan bürümesine sebep olur. Bahar’ın Azra hakkındaki gerçekleri öğrenmesinin ise herkesin hayatını derinden etkileyecek sonuçları olacaktır.

Sefirin Kızı

Başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı Sefirin Kızı dizisi 11 Mayıs Salı akşamı son bölümüyle ekranlara veda edecek.

Son bölüm özeti

Sancar, Mavi’den ve kızından ayrı geçirdiği zamanın acısını çıkarırken bir taraftan da hem Mavi’yi hem de Melek’i korumak için kalıcı bir çözüm arar. Doğum vaktinin de kapıya dayanması bu inziva hayatını Mavi için gittikçe riskli bir hale getirmektedir.

Sedat’ın eskisinden daha tehlikeli ve dengesiz tutumları Güven’in bile ondan kurtulmak istemesine neden olur. Ne var ki Sedat elindeki bilgilerle bu kez Güven’i sıkıştırır. Mavi’ye ulaşmak için ne kadar ileri gidebileceğini kimse tahmin edememektedir.